Саме так говорить про посіви масивами, так званими кластерами, на полях агрокомплексу «Докучаєвські чорноземи» його генеральний директор Анатолій Кибка.
Коли на полях одного з відділків вирощується одна культура, то це повною мірою дає можливість направляти всі можливі сили на її сівбу, догляд, а потім відповідно і на збирання.
Не секрет, що у агрокомплексі «Докучаєвські чорноземи» використовується семипільна сівозміна. За інформацією агрономічної служби сільськогосподарського підприємства, усе чергування культур абсолютно науково обґрунтоване і дає змогу досягти не тільки вагомих результатів у вирощуванні, а й можливість різко зменшити захворюваність та заселення шкідниками. Про нинішній сільськогосподарський рік слід говорити з акцентом на те, що 2017 досить суттєво відрізняється від минулих років. Адже до цього два роки поспіль аграрії споглядали достатнє зволоження грунтів, чого не скажеш про нинішній. Та все ж науково обґрунтована сівозміна, не стовідсотково, але таки нівелювала природні недоліки. Віддача не може не радувати.
Прекрасні результати щодо озимої пшениці – майже 6 тонн з гектара. Так само тішить ярий ячмінь – близько 5 тонн з гектара. Ці культури найбільш залежні від достатнього зволоження, тому велику роль відіграли опади взимку і навесні. Соя, кукурудза, цукрові буряки і соняшники,які залежать виключно від літнього зволоження, звісно, мають нижчу віддачу з очевидних природних причин, незалежних від аграріїв. Якщо соняшники тримають показники минулого року, що не може не задовольняти, то соя і кукурудза, безумовно, покажуть нижчу врожайність.
Не зважаючи на це, агрокомплекс продовжує застосовувати у своїй роботі передові технології і досягнення, аби отримати максимальну врожайність і зберегти властивості ґрунтів, не виснажуючи їх.
Анатолій Кибка.
Генеральний директор ТОВ «АПК «Докучаєвські чорноземи»